B Ć D G I J K L Ł M N P R S T Z
Za Zi

Zawisza Marcelina

with Brak komentarzy

Charakterystyka kandydatki

Marcelina ZawiszaMarcelina Monika Zawisza

kandydatka Lewicy Razem do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląskiego i opolskiego z pozycji 1.

Urodzona w Katowicach 3 maja 1989 r w górniczej, związkowej rodzinie. Polska działaczka społeczna i polityczna, członek Zarządu Krajowego Partii RAZEM.

Działaczka społeczna i polityczna, członkini Zarządu Krajowego Partii RAZEM. Ukończyła studia w Instytucie Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego.

Ukończyła studia licencjackie w Instytucie Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Mieszka w Warszawie.

Należała do stowarzyszenia Młodzi Socjaliści oraz do Partii Zieloni , w której była członkiem zarządu partii oraz przewodniczącą jej warszawskiego koła . W roku 2014  kandydowała z listy Zielonych do Parlamentu Europejskiego oraz była kandydatką do rady miasta Warszawy i szefem sztabu Joanny Erbel , kandydatki tej partii na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych.

czytaj dalej

W roku 2015 wystąpiła z Zielonych i była jednym z założycieli partii Razem. W maju podczas Kongresu założycielskiego  wybrana została do Zarządu Krajowego Partii , a następnie dwukrotnie wybrana na dwie kolejne kadencje  zarządu. W 2015 roku  kandydowała z listy tego ugrupowania do Sejmu jako pierwsza na liście w okręgu wyborczym nr.31(Katowice ) i otrzymała 8316 głosów. Nie uzyskała mandatu , Partia Razem nie przekroczyła progu wyborczego.

W roku 2018 została umieszczona na opublikowanej przez magazyn FORBES  europejskiej liście Forbes 30 Underground 30”, zawierającej wpływowe osoby poniżej 30 roku życia ,za udział w założeniu partii Razem oraz w organizacji tzw .CZARNEGO PROTESTU.

Jest numerem  jeden na liście Partii Razem do PE. Szczególny nacisk chce położyć na kwestie opieki zdrowotnej i bezpłatnego dostępu  do  leków przepisywanych na receptę.

ukryj opis

Artykuł we wrocławskiej Gazecie Wyborczej:
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24814523,co-nas-czeka-w-ue-przesluchanie-kandydatow-do-europarlamentu.html?fbclid=IwAR3vV_ShyY3W_TJxVNKxRna1V__piplPg_wBVjn0SoPO-EcgWuffytzrG5Y

Related Kandydaci / Kandydatki