Rypin baner

Zbliżają się wybory do Sejmu i Senatu. Organizujemy serię spotkań kandydatów z przyszłymi wyborcami naszego okręgu nr 5. 

Wysłuchania obywatelskie w swoim założeniu mają na celu przybliżenie wyborcom sylwetek, doświadczeń, dokonań i poglądów kandydatów i kandydatek do parlamentu. Nie wszyscy są znani wyborcom, nie wszystkie zdobyły już ich zaufanie. Organizowane przez nas wysłuchania dadzą możliwość sprawdzenia, czy proponowani przez partie polityczne kandydaci i kandydatki będą nas – wyborców - godnie reprezentować. Wysłuchania obywatelskie ułatwią nam wybór przy urnie.

Pierwsze z serii wysłuchań odbyło się w Toruniu, drugie - we Włocławku, trzecie w Grudziądzu, kolejne ponownie w Toruniu.

Tym razem kandydatów i kandydatki do Sejmu będziemy przepytywać w Rypinie 26 września 2023 roku, KLUB Rozrywki TINA, ul. Mławska 16A.

Uczestnicy

Kandydatki i kandydaci do Sejmu

Emilia JASKÓLSKA

Emilia JASKÓLSKA

Lista Koalicji Obywatelskiej pozycja 17. Rolniczka, Okalewo, członkini Platformy Obywatelskiej

Marek BRUZDOWICZ

Marek BRUZDOWICZ

Lista Koalicji Obywatelskiej pozycja 20. Lekarz medycyny, Lipno, nie należy do partii politycznej.

Tomasz TRUSIŁO

Tomasz TRUSIŁO

Lista Koalicji Obywatelskiej pozycja 25. Prawnik.

Stanisław KOSTULSKI

Stanisław KOSTULSKI

Lista Lewicy pozycja 4. Członek Zarządu Krajowego i rzecznik prasowy Młodych Razem, student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Były parlamentarzysta Parlamentu Młodych RP, obecnie w Komitecie Reprezentantów Młodzieżowego Forum Parlamentarnego Państw Morza Bałtyckiego.

Marcin Skonieczka

Marcin Skonieczka

Z listy Trzecia Droga z pozycji nr 2. Społecznik, samorządowiec i ekonomista, lider Polski 2050 Szymona Hołowni w województwie kujawsko-pomorskim. Mąż i ojciec czwórki dzieci. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Szkoły Liderów oraz programu Leadership Academy for Poland prowadzonego we współpracy z Harvard University. Całe jego życie związane było z wyrównywaniem szans. Najpierw jako działacz społeczny w organizacjach pozarządowych, a następnie przez kilkanaście lat jako wójt gminy Płużnica skupiał się na tym, by każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, miał równe szanse. Teraz swoje doświadczenia chce wykorzystać jako parlamentarzysta na rzecz rozwoju całego regionu kujawsko-pomorskiego.

Rafał Amlicki

...

Prowadzący

Sławomir Sadowski

Ekspert

dr Sławomir Sadowski

Wydział Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Jacek Liberski

Moderator

Jacek Liberski

Przedsiębiorca, bloger i autor powieści. Publicysta obywatelski. Współtwórca i gospodarz poznańskiego Klubu Swobodnej Myśli oraz inicjatywy obywatelskiej Projekt Nowa Polska. Jego artykuły znajdziecie Państwo w Liberté!, na Temat, Instytucie Obywatelskim oraz na jego blogu jacekliberski.pl

Agenda

Materiały

W mediach

Transkrypcja nagrania spotkania 26.09.23 r. na tekst znajduje się TUTAJ

Kontakt do organizatorów

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z organizatorami.

kom: 579 193 060, 603 464 919

e-mail: wojciech.konopacki@obywatelemajaglos.pl
kontakt@obywatelskitorun.pl

wydarzenie na FB

Danka Stępkowska

Danka Stępkowska

Wojtek Konopacki

Wojtek Konopacki

... i wiele, wiele innych osób, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wysłuchania.