WYSŁUCHANIA OBYWATELSKIE WŁOCŁAWEK

Zbliżają się wybory do Sejmu i Senatu. Organizujemy serię spotkań kandydatów z przyszłymi wyborcami naszego okręgu nr 5. 

Wysłuchania obywatelskie w swoim założeniu mają na celu przybliżenie wyborcom sylwetek, doświadczeń, dokonań i poglądów kandydatów i kandydatek do parlamentu. Nie wszyscy są znani wyborcom, nie wszystkie zdobyły już ich zaufanie. Organizowane przez nas wysłuchania dadzą możliwość sprawdzenia, czy proponowani przez partie polityczne kandydaci i kandydatki będą nas – wyborców - godnie reprezentować. Wysłuchania obywatelskie ułatwią nam wybór przy urnie.

Pierwsze z serii wysłuchań odbyło się w Toruniu.

Drugie wysłuchanie - 12 września 2023 roku, o godz. 17:00, we Włocławku, w sali konferencyjnej Centrum Kultury Browar B. ul. Łęgska 28.

Uczestnicy
Agenda
Materiały
W mediach
Kontakt

Uczestnicy

Kandydatki i kandydaci do Sejmu

Agnieszka Jura-Walczak

Agnieszka Jura-Walczak

Lista KO pozycja 8. Radna Włocławka. Członkini Nowoczesnej. Rzeczoznawca majątkowy, inż. mechaniki i budowy maszyn, nauczycielka, biegła sądowa, Społeczniczka działająca na rzecz walki z wykluczeniem społecznym i równych praw. 

Barbara Zalewska

Barbara Zalewska

Lista KO pozycja 7. Członkini Platformy Obywatelskiej. Radna gminy Łubianka. Nauczycielka w Zespole Szkół Samochodowych w Toruniu. Społeczniczka i członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Zamku Bierzgłowskim.

Joanna Hoffmann-Kupisz

Joanna Hoffmann-Kupisz

Lista Nowej Lewicy pozycja 5. Członkini partii Nowa Lewica. Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Włocławka.

Natalia Pietrzak

Natalia Pietrzak

Lista Nowa Lewica pozycja 12. Członkini partii Nowa Lewica. Z wykształcenia jest specjalistką zarządzania kryzysowego. Kierowniczka w zakładzie Piekarni Południe, członkini Koła Gospodyń Wiejskich Fajne Babki z Józefowa.

Arkadiusz Jąkalski

Arkadiusz Jąkalski - NIE STAWIŁ SIĘ NA WYSŁUCHANIE

Lista Trzecia Droga pozycja 13. Członek partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Absolwent Prawa UMK. Sołtys sołectwa Sadłóg powiat Radziejów. Samorządowiec i Społecznik trzykrotnie uhonorowany nagrodą Sołtys Roku: Gazety Sołeckiej, magazynu Strefa Agro i województwa kujawsko-pomorskiego. Laureat nagrody Toruńskiego Urzędu Wojewódzkiego Stalowe Anioły za działalność społeczną.

Sebastian Sadziński

Sebastian Sadziński - NIE STAWIŁ SIĘ NA WYSŁUCHANIE

Lista Trzecia Droga pozycja 5. Nie należy do partii politycznej. Przedsiębiorca z Włocławka, który od 30 lat prowadzi działalność gospodarczą.

Prowadzący

Sławomir Sadowski

Ekspert
dr Sławomir Sadowski

Wydział Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Ekspert
dr Grzegorz Baciński

Nauczyciel akademicki (m.in. b. Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Jeleniej Górze) oraz nauczyciel w LO w naszym regionie.

Autor monografii, artykułów naukowych, esejów i publikacji popularno-naukowych; a także uczestnik konferencji naukowych, m.in. w naszym regionie, np. "Próby podejmowania działań lustracyjnych na polskich uczelniach - nadzieje i porażki - na przykładzie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (dwugłos wespół z dr Hanną Labrenz-Weiss, pracownikiem naukowym Urzędu Gaucka w Berlinie, która wygłosiła referat pt.: Lustracja jako warunek przemian demokratycznych w byłej NRD na przykładzie Uniwersytetu Humboldta i instytucji prawnych); Wyższa Szkoła Demokracji, Grudziądz, 12.10.2019.

Jacek Liberski

Moderator
Jacek Liberski

przedsiębiorca, bloger i autor powieści. Publicysta obywatelski. Współtwórca i gospodarz poznańskiego Klubu Swobodnej Myśli oraz inicjatywy obywatelskiej Projekt Nowa Polska. Jego artykuły znajdziecie Państwo w Liberté!, na Temat, Instytucie Obywatelskim oraz na jego blogu jacekliberski.pl

Agenda

Materiały

W mediach

Kontakt do organizatorów

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z organizatorami.

kom: 579 193 060, 603 464 919

e-mail: wojciech.konopacki@obywatelemajaglos.pl
kontakt@obywatelskitorun.pl

wydarzenie na FB

Danka Stępkowska

Danka Stępkowska

Wojtek Konopacki

Wojtek Konopacki

... i wiele, wiele innych osób, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wysłuchania.