Ciekawe strony o Unii Europejskiej
Wybory do Parlamentu Europejskiego są tematem wielu stron, filmów, informacji w Internecie. Publikujemy tutaj te, które wydają się nam najciekawsze. Znajdziesz też linki do stron o finansowanych przez Unię Europejską projektach i inwestycjach w Polsce.
Porównaj swoje poglądy z poglądami polityków, którzy kandydują do Parlamentu Europejjskiego i proszą o Twój głos w wyborach 2019.
Twój głos ma znaczenie!
Strona Tym razem głosuję buduje społeczność, by zachęcić do większego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Znajdziesz tu mapę organizowanych wydarzeń i sporo informacji.
Fundacja Batorego w swojej publikacji stara się przekazać fakty. Bez biurokratycznego żargonu, nudnych opisów instytucji i wyliczania paragrafów. Pokazuje Unię przystępnie i barwnie, poprzez jej działania, na konkretnych przykładach.
"My podajemy fakty, Wy możecie sobie wyrobić na ich podstawie własną opinię."
Serwis Mam prawo wiedzieć zawiera informacje o osobach pełniących wybieralne funkcje publiczne, w tym posłów do Europarlamentu. Pomoże Ci w wyborze, w ustaleniu kto i z jakim skutkiem reprezentuje Twoje interesy, w ocenie w jakim stopniu spełnia obietnice wyborcze.
Dla nieprzekonanych i dla tych, co chcą wiedzieć więcej, Skwer Wolności ma ulotki oraz małe wydawnictwo, które zostało przygotowane przed nadchodzącymi wyborami. Co warto wiedzieć o władzach UE? Jak będziemy głosować? Ilu posłów wybieramy? Dlaczego nadchodzące wybory są ważne? Co praktycznie Unia daje nam, mieszkańcom miast i wsi?
Strona Co Europa robi dla mnie prezentuje przykłady pozytywnych zmian, jakie UE wnosi w Twoje życie. Możesz łatwo znaleźć konkretne informacje na temat tego, co Europa robi dla Twojego regionu.
TU znajdziesz treści na media społecznościowe, banery na Twoją stronę internetową, wideo, broszury do pobrania - materiały, które przydadzą się w przekonywaniu do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Działaj!
Oficjalna polska strona Parlamentu Europejskiego. Najnowsze wiadomości, relacje z posiedzeń na żywo i możliwość śledzenia obecności posłów w mediach społecznościowych
Dzieci tłumaczą co to jest Parlament Europejski, po co są wybory do Parlamentu Europejskiego i co robią posłowie.
Strona Mapa dotacji, na której możesz sprawdzić, jakie inwestycje i projekty są finansowane przez Unię Europejską w Twoim mieście, regionie, powiecie.
Zaangażuj się w działania profrekwencyjne. Zachęć znajomych do wzięcia udziału w wyborach do Europarlamentu.
Musimy zatrzymać wykorzenianie Polski z Unii Europejskiej. To jest zadanie dla osób i zorganizowanych form społeczeństwa obywatelskiego. Do nich należy fundacja My Obywatele Unii Europejskiej – Fundacja im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego.
Pobierz nową aplikację na swój telefon i odkryj, co Unia Europejska ?? już dla Ciebie zrobiła, co robi oraz jeszcze będzie robić!
Więcej TUTAJ
VoteWatch Europe - dużo wiedzy, analiz, danych na temat polityki Unii Europejskiej. Można wyszukać jak głosowali polscy posłowie, jaką aktywność prowadzili w PE.
Zobacz krótką animację o tym, jak wybierani są posłowie do Europarlamentu i jak pracują.