Wysłuchanie obywatelskie Łódź 11.05

with Brak komentarzy
View Calendar
11/05/2019 17:30 - 19:30
6 Dzielnica, Łódź
Phone:ul. Piotrkowska 102, Łódź

Społeczny Komitet Wyborców w Łodzi zaprasza na trzecie wysłuchanie publiczne kandydatów do Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się 11 maja o godz.17:30 w 6.Dzielnicy, Piotrkowska 102 w Łodzi.

W wysłuchaniu weźmie udział

  • Hanna Gill-Piątek kandydatka nr 3 na liście partii Wiosna i
  • Tomasz Ganicz kandydat nr 4 na liście koalicji Lewica Razem.

Moderatorem spotkania będzie red. Piotr Wesołowski. W roli eksperta wystąpi dr Andrzej Kompa.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo.
Uczestnikami wysłuchania będą członkowie Społecznego Komitetu Wyborców. W roli obserwatorów w spotkaniu będą uczestniczyć dziennikarze, działacze NGO, zaproszeni goście i obywatele, zainteresowani wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Społeczne Komitety Wyborców w okręgach wyborczych powstały w ramach projektu Obywatele Mają Głos zainicjowanego przez Obywateli RP. Wysłuchania publiczne kandydatów realizowane są w oparciu o scenariusz i zestaw 45 pytań, z których kandydatom zostanie w trakcie wysłuchania zostanie zadanych kilkanaście. Pytania te zostały opracowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

I wysłuchanie publiczne w Łodzi odbyło się 29 kwietnia z udziałem Marka Belki (kandydata nr 1. na liście Koalicji Europejskiej) i Anity Sowińskiej (kandydatka nr 1. na liście Wiosny).
II. wysłuchanie publiczne odbyło się 7 maja z udziałem Magdaleny Gałkiewicz (kandydatki nr 4. na liście Koalicji Europejskiej) i Wiktora Idzikowskiego (kandydat nr 2. na liście Wiosny)