Wysłuchanie obywatelskie 6.05

with Brak komentarzy
View Calendar
06/05/2019 18:00 - 20:00
Collegium Civitas
Address: Aula A, XII piętro PKiN, Warszawa

Zapraszamy na kolejne - już czwarte w Warszawie - wysłuchanie obywatelskie kandydatów do Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się 6 maja o godz. 18:00 w Auli A Collegium Civitas na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wysłuchaniu podda się Agata Nosal-Ikonowicz z Lewicy Razem. Ekspertem, który będzie dyskutował z kandydatką będzie Piotr Kaczyński. Rozmowę będzie moderować Agata Szczęśniak z OKO.press.

 

Zarejestruj się TUTAJ.

 

Kandydatka będzie poddana wysłuchaniu przez członków warszawskiego Społecznego Komitetu Wyborców. W spotkaniu w roli obserwatorów wezmą udział dziennikarze, działacze NGO, zaproszeni goście i wszyscy chętni obywatele, zainteresowani wyborami do Parlamentu Europejskiego.

 

Wysłuchania publiczne organizowane i przeprowadzane przez Społeczne Komitety Wyborców mają na celu poznanie poglądów, wiedzy i stanowiska kandydata / kandydatki w ważnych dla nas sprawach, które są rozwiązywane w Parlamencie Europejskim. Zadamy kandydatom i kandydatkom pytania dotyczące ustroju UE, praw obywatelskich, polityki społecznej, bezpieczeństwa, sieci cyfrowych, klimatu, migracji, polityki zagranicznej, edukacji, ekonomii, kultury, a także planowanej działalności w europarlamencie. Pytania przygotowaliśmy we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem 61Stowarzyszeniem SEDNO, oraz Obywatelami RP.

 

Tutaj zobacz jak wyglądało wysłuchanie Moniki Płatek i Michała Boniego

Zobacz jak przebiegło wysłuchanie Urszuli Zielińskiej i Adama Traczyka

Wysłuchanie Joanny Scheuring-Wielgus i Urszuli Kuczyńskiej też było bardzo ciekawe.

 

Wysłuchania obywatelskie mają nam ułatwić wybór najlepszych reprezentantów i najlepsze reprezentantki w PE. Pytania z przygotowanej listy zadają uczestniczący w wysłuchaniu członkowie Społecznego Komitetu Wyborców. Pomagają nam też zaproszeni eksperci, którzy prowadzą dyskusję z kandydatem / kandydatką.

Wysłuchanie, które odbędzie się 6 maja jest kolejnym z cyklu wysłuchań z kandydatami i kandydatkami na europarlamentarzystów i europarlamentarzystki. Po przeprowadzeniu wszystkich wysłuchań i po dyskusji w gronie członków SKW z udziałem ekspertów podejmiemy decyzję o zarekomendowaniu wybranych kandydatów/kandydatek jako tych, naszym zdaniem, najlepszych.

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu. W spotkaniu będzie można wziąć udział także on-line dzięki transmisji na fb Obywateli RP.

Pytanie będzie można również zadać kandydatce przez sli.do. Kod dostępowy podamy w dniu wysłuchania.

 

Zarejestruj się TUTAJ.