Wysłuchanie obywatelskie 29.04

with Brak komentarzy
View Calendar
29/04/2019 18:00 - 20:00
Collegium Civitas
Address: Aula A, XII piętro PKiN, Warszawa

Zapraszamy na publiczne wysłuchanie obywatelskie kandydatów do Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się 29 kwietnia o godz. 18:00 w Auli A Collegium Civitas na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Zarejestruj się TUTAJ.

Wezmą w nim udział:

  • kandydatka Wiosny do Parlamentu Europejskiego  - p. Joanna Scheuring-Wielgus i
  • kandydatka Lewicy Razem do Parlamentu Europejskiego - p. Urszula Kuczyńska

Ekspert Andrzej Leder będzie dyskutować z kandydatkami na wybrany przez siebie temat z listy. Rozmowę będzie moderować Piotr  Rachtan, redaktor z zespołu pierwszego Tygodnika Solidarność.

Będą one poddane wysłuchaniu przez uczestników spotkania - członków warszawskiego Społecznego Komitetu Wyborców. W spotkaniu w roli obserwatorów wezmą udział dziennikarze, działacze NGO, zaproszeni goście i wszyscy chętni obywatele, zainteresowani wyborami do Parlamentu Europejskiego.

 

Wysłuchania publiczne organizowane i przeprowadzane przez Społeczne Komitety Wyborców mają na celu poznanie poglądów, wiedzy i stanowiska kandydata / kandydatki w ważnych dla nas sprawach, które są rozwiązywane w Parlamencie Europejskim. Zadamy kandydatom i kandydatkom pytania dotyczące ustroju UE, praw obywatelskich, polityki społecznej, bezpieczeństwa, sieci cyfrowych, klimatu, migracji, polityki zagranicznej, edukacji, ekonomii, kultury, a także planowanej działalności w europarlamencie. Pytania przygotowaliśmy we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem 61Stowarzyszeniem SEDNO, oraz Obywatelami RP.

Tutaj zobacz jak wyglądało wysłuchanie Moniki Płatek i Michała Boniego

Wysłuchania obywatelskie mają nam ułatwić wybór najlepszych reprezentantów i najlepsze reprezentantki w PE. Pytania z przygotowanej listy będą zadawać uczestniczący w wysłuchaniu członkowie Społecznego Komitetu Wyborców. Pomogą nam też zaproszeni eksperci, którzy przeprowadzą dyskusję z kandydatem / kandydatką.

Zobacz jak przebiegło wysłuchanie Urszuli Zielińskiej i Adama Traczyka

Wysłuchanie, które odbędzie się 29 kwietnia jest już warszawskim trzecim z cyklu wysłuchań z kandydatami i kandydatkami na europarlamentarzystów i europarlamentarzystki. Po przeprowadzeniu wszystkich wysłuchań i po dyskusji w gronie członków SKW z udziałem ekspertów podejmiemy decyzję o zarekomendowaniu wybranych kandydatów/kandydatek jako tych, naszym zdaniem, najlepszych.

Michał Boni: wysłuchania kandydatów do europarlamentu to element demokracji

Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu. W spotkaniu będzie można wziąć udział również on-line dzięki transmisji na fb. Pytanie będzie można również zadać przez sli.do. Kod dostępowy podamy w dniu wysłuchania.

Zarejestruj się TUTAJ.