Wysłuchanie obywatelskie 25.04

with Brak komentarzy
View Calendar

Zapraszamy na publiczne wysłuchanie obywatelskie kandydatów do Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się 25 kwietnia o godz. 19:00 w Klubokawiarni Pożyteczna Towarzystwa Dziennikarskiego na Nowym Świecie 58 w Warszawie.

Zarejestruj się TUTAJ.

Wezmą w nim udział:

  • kandydatka do Parlamentu Europejskiego z listy KW Koalicji Europejskiej - p. Urszula Zielińska i
  • kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy KW Wiosny - p. Adam Traczyk

Będą oni poddani wysłuchaniu przez uczestników spotkania - członków warszawskiego Społecznego Komitetu Wyborców. W spotkaniu w roli obserwatorów wezmą udział dziennikarze, działacze NGO, zaproszeni goście i wszyscy chętni obywatele, zainteresowani wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Urszula Zielińska - dlaczego weźmie udział w wysłuchaniu obywatelskim?

Wysłuchania publiczne organizowane i przeprowadzane przez Społeczne Komitety Wyborców mają na celu poznanie poglądów, wiedzy i stanowiska kandydata / kandydatki w ważnych dla nas sprawach, które są rozwiązywane w Parlamencie Europejskim. Zadamy kandydatom i kandydatkom pytania dotyczące ustroju UE, praw obywatelskich, polityki społecznej, bezpieczeństwa, sieci cyfrowych, klimatu, migracji, polityki zagranicznej, edukacji, ekonomii, kultury, a także planowanej działalności w europarlamencie. Pytania przygotowaliśmy we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem 61Stowarzyszeniem SEDNO, oraz Obywatelami RP.

Tutaj zobacz jak wyglądało wysłuchanie Moniki Płatek i Michała Boniego

Wysłuchania obywatelskie mają nam ułatwić wybór najlepszych reprezentantów i najlepsze reprezentantki w PE. Pytania z przygotowanej listy będą zadawać uczestniczący w wysłuchaniu członkowie Społecznego Komitetu Wyborców. Pomogą nam też zaproszeni eksperci, którzy przeprowadzą dyskusję z kandydatem / kandydatką.

Prof. Monika Płatek wyjaśnia dlaczego podda się wysłuchaniu publicznemu.

Wysłuchanie, które odbędzie się 25 kwietnia jest drugim z cyklu wysłuchań z kandydatami i kandydatkami na europarlamentarzystów i europarlamentarzystki. Po przeprowadzeniu wszystkich wysłuchań i po dyskusji w gronie członków SKW z udziałem ekspertów podejmiemy decyzję o zarekomendowaniu wybranych kandydatów/kandydatek jako tych, naszym zdaniem, najlepszych.

Michał Boni: wysłuchania kandydatów do europarlamentu to element demokracji

Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu. W spotkaniu będzie można wziąć udział również on-line dzięki transmisji na fb. Pytanie będzie można również zadać przez sli.do. Kod dostępowy R047.

Zarejestruj się TUTAJ.