Obywatele Mają Głos – Legnica

with Brak komentarzy
View Calendar
12/02/2019 17:00 - 19:00
Ratuszowa Legnica
Address: Rynek 39, 59-220 Legnica

Przed nami kolejne wybory do Europarlamentu 🇪🇺. Chcemy, żeby były inne niż dotychczas - chcemy, żeby głos obywatelek i obywateli był słyszany już teraz!

Dlatego zapraszamy!
✅ Przedstawimy Wam ideę WYSŁUCHAŃ PUBLICZNYCH, których celem jest weryfikacja kandydatek i kandydatów do Europarlamentu.
✅ Opowiemy o LIŚCIE DO PARTII, w którym domagamy się, aby partyjne kandydatki i kandydaci poddali się wysłuchaniom publicznym.
✅ Zaproponujemy Wam utworzenie komitetów, które zbierałyby podpisy pod Listem.

❓Ale o co chodzi❓
Wysłuchania publiczne mają na celu sprawdzenie, czy kandydatki i kandydaci wystawieni przez partie naprawdę będą nas godnie reprezentować w Europarlamencie. Zostaną one przeprowadzone przez profesjonalne organizacje pozarządowe, które mają doświadczenie w organizacji wysłuchań.
Naszym celem nie jest atak na partie opozycyjne, a upewnienie się, że przedstawione przez nie kandydatury będą nas godnie reprezentować i są naprawdę proeuropejskimi kandydatkami i kandydatami.

Nie chcemy więcej takich przypadków, jak znany całej Polsce pan Kałuża. Nie chcemy, żeby europosłankom i europosłom groziło wyrzucenie z partii za głosownie np. za art. 7.
Chcemy prounijnej i profesjonalnej reprezentacji, bo te wybory to może być nasze być, albo nie być w Europie.
Chcemy, by listy wyborcze i koalicje powstawały z udziałem wyborców i by służyły reprezentacji, a nie podziałowi politycznych łupów.

Przyjdź, zadbajmy wspólnie o to, żeby w Europarlamencie reprezentowano nas godnie.