Kalendarz wydarzeń

with Brak komentarzy
Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
So
Nd
Kwiecień
Kwiecień
1
2
3
4
5
6
 • Wysłuchanie obywatelskie Bydgoszcz
  17:30 -20:00
  2019-05-06

  ul. Tamka 2, Bydgoszcz

  ul. Tamka 2, Bydgoszcz

  Wysłuchanie obywatelskie Bydgoszcz

  6 maja, godz. 17.30, Bydgoszcz, ul. Tamka 2, Restauracja “Przystań” – Michał Korolko KE i Olgierd Łukaszewicz Wiosna w ogniu pytań.

  Społeczny Komitet Wyborców Okręgu nr 2 zaprasza na spotkanie z kandydatami do Parlamentu Europejskiego, którzy poddadzą się pierwszemu bydgoskiemu publicznemu wysłuchaniu i odpowiedzą na pytania wyborców dotyczące np. ustroju UE, praw obywateli, polityki społecznej, bezpieczeństwa, sieci cyfrowych, klimatu, migracji, polityki zagranicznej, edukacji, ekonomii, kultury, a także planowanej działalności w europarlamencie.

  Merytoryczną opiekę nad spotkaniem sprawować będzie prof. Władysław Czapliński, specjalista prawa międzynarodowego i europejskiego.

  Spotkanie poprowadzi pani Małgorzata Maniszewska.

 • Wysłuchanie obywatelskie 6.05
  18:00 -20:00
  2019-05-06

  Aula A, XII piętro PKiN, Warszawa

  Aula A, XII piętro PKiN, Warszawa

  Agata Ikonowicz

  Zapraszamy na kolejne – już czwarte w Warszawie – wysłuchanie obywatelskie kandydatów do Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się 6 maja o godz. 18:00 w Auli A Collegium Civitas na XII piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

  Wysłuchaniu podda się Agata Nosal-Ikonowicz z Lewicy Razem. Ekspertem, który będzie dyskutował z kandydatką będzie Piotr Kaczyński. Rozmowę będzie moderować Agata Szczęśniak z OKO.press.

   

  Zarejestruj się TUTAJ.

   

  Kandydatka będzie poddana wysłuchaniu przez członków warszawskiego Społecznego Komitetu Wyborców. W spotkaniu w roli obserwatorów wezmą udział dziennikarze, działacze NGO, zaproszeni goście i wszyscy chętni obywatele, zainteresowani wyborami do Parlamentu Europejskiego.

   

  Wysłuchania publiczne organizowane i przeprowadzane przez Społeczne Komitety Wyborców mają na celu poznanie poglądów, wiedzy i stanowiska kandydata / kandydatki w ważnych dla nas sprawach, które są rozwiązywane w Parlamencie Europejskim. Zadamy kandydatom i kandydatkom pytania dotyczące ustroju UE, praw obywatelskich, polityki społecznej, bezpieczeństwa, sieci cyfrowych, klimatu, migracji, polityki zagranicznej, edukacji, ekonomii, kultury, a także planowanej działalności w europarlamencie. Pytania przygotowaliśmy we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem 61Stowarzyszeniem SEDNO, oraz Obywatelami RP.

   

  Tutaj zobacz jak wyglądało wysłuchanie Moniki Płatek i Michała Boniego

  Zobacz jak przebiegło wysłuchanie Urszuli Zielińskiej i Adama Traczyka

  Wysłuchanie Joanny Scheuring-Wielgus i Urszuli Kuczyńskiej też było bardzo ciekawe.

   

  Wysłuchania obywatelskie mają nam ułatwić wybór najlepszych reprezentantów i najlepsze reprezentantki w PE. Pytania z przygotowanej listy zadają uczestniczący w wysłuchaniu członkowie Społecznego Komitetu Wyborców. Pomagają nam też zaproszeni eksperci, którzy prowadzą dyskusję z kandydatem / kandydatką.

  Wysłuchanie, które odbędzie się 6 maja jest kolejnym z cyklu wysłuchań z kandydatami i kandydatkami na europarlamentarzystów i europarlamentarzystki. Po przeprowadzeniu wszystkich wysłuchań i po dyskusji w gronie członków SKW z udziałem ekspertów podejmiemy decyzję o zarekomendowaniu wybranych kandydatów/kandydatek jako tych, naszym zdaniem, najlepszych.

   

  Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu. W spotkaniu będzie można wziąć udział także on-line dzięki transmisji na fb Obywateli RP.

  Pytanie będzie można również zadać kandydatce przez sli.do. Kod dostępowy podamy w dniu wysłuchania.

   

  Zarejestruj się TUTAJ.

   

7
 • Wysłuchanie obywatelskie Łódź
  18:00 -20:00
  2019-05-07

  Łódź

  Społeczny Komitet Wyborców w Łodzi zaprasza na drugie wysłuchanie publiczne kandydatów do Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się 7 maja o godz.18:00 w 6.Dzielnicy, Piotrkowska 102 w Łodzi.

  W wysłuchaniu weźmie udział Magdalena Gałkiewicz (kandydatka nr 4. na liście Koalicji Europejskiej) i Wiktor Idzikowski (kandydat nr 2. na liście Wiosny). Moderatorką spotkania będzie red. Dorota Ceran. W roli ekspertów wystąpi prof. Władysław Czapliński*) i dr Andrzej Kompa**). Wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez Jarosława Płuciennika na kanale Video-KOD.

  Uczestnikami wysłuchania będą członkowie Społecznego Komitetu Wyborców. W roli obserwatorów w spotkaniu będą uczestniczyć dziennikarze, działacze NGO, zaproszeni goście i obywatele, zainteresowani wyborami do Parlamentu Europejskiego.
  Społeczne Komitety Wyborców w okręgach wyborczych powstały w ramach projektu Obywatele Mają Głos zainicjowanego przez Obywateli RP. Wysłuchania publiczne kandydatów realizowane są w oparciu o scenariusz i zestaw 45 pytań, z których kandydatom zostanie w trakcie wysłuchania zostanie zadanych kilka. Pytania te zostały opracowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Widzowie z sali i obserwujący transmisję na żywo w Internecie będą mogli zadać własne pytania przy użyciu aplikacji sli.do.

   

  *) Władysław Andrzej Czapliński (ur. 25 listopada 1954 r. w Gdańsku)
  Prawnik, radca prawny, profesor nauk prawnych, specjalizujący się w prawie Unii Europejskiej i prawie międzynarodowym publicznym. Uznany specjalista w zakresie prawa międzynarodowego publicznego (zwłaszcza w dziedzinie odpowiedzialności państwa za naruszenia prawa) oraz prawa Unii Europejskiej; autor kilku monografii (m.in. o współpracy sądowej w ramach Unii Europejskiej), podręczników (w tym „Sędzia krajowy a prawo międzynarodowe”, będący jedynym podręcznikiem prawa międzynarodowego dla sędziów sądów polskich), oraz wielu artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych.
  Był ekspertem rządowym w postępowaniach arbitrażowych oraz uczestniczył w postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu i Europejskim Trybunale Sprawiedliwości w Luksemburgu. Włada biegle językami: angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim.
  Kariera akademicka:  W latach 1988–1990 i 1995 r. był stypendystą Fundacji im. Aleksandra von Humboldta na Uniwersytecie w Tybindze i Instytucie Prawa Międzynarodowego im. Maxa Plancka w Heidelbergu. W 1995 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego, a w 1999 r. tytuł profesora. W latach 1999–2000 był pracownikiem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2001 r. jest pracownikiem naukowym Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Pełni też funkcję kierownika Katedry Prawa Międzynarodowego Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz członka zarządu Fundacji Promocji Prawa Europejskiego.
  Jest jednym z tutorów Collegium Invisibile W latach 2011–2012 prowadził wykłady z prawa międzynarodowego i prawa UE oraz był kierownikiem Katedry Prawa Międzynarodowego Wyższej Szkoły i Zarządzania im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Od 2004 roku pełni funkcję dyrektora Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Jest redaktorem naczelnym rocznika Polish Yearbook of International Law.  Wykładał gościnnie na uniwersytetach w Paryżu, Nicei oraz Frankfurcie nad Odrą. W 2011 roku był polskim kandydatem na sędziego Międzynarodowego Trybunału Karnego, jednak nie został wybrany.
  **) Dr Andrzej Kompa
  Rocznik 1980, nauczyciel akademicki od 2006 r na Uniwersytecie Łódzkim. Bizantynista, starożytnik, genealog. Pełnomocnik dziekana ds. promocji w latach 2009-2016. Laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców, 2015–2018. Prodziekan Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ ds. jakości kształcenia w kadencji 2016-2020.
  Sekretarz Komisji Bizantynologicznej Polskiego Towarzystwa Historycznego (polski komitet narodowy AIEB), członek-założyciel Centrum Ceraneum oraz Stowarzyszenia Historyków Starożytności. Kieruje zespołem nadsyłającym polską część do powszechnej bibliografii bizantynologicznej „Byzantinische Zeitschrift”. Sekretarz redakcji „Byzantina Lodziensia”, członek redakcji czasopisma „Studia Ceranea” i serii „Series Ceranea”. Współautor kilku programów studiów I i II stopnia. Uczestnik przeszło 35 konferencji, w tym międzynarodowych kongresów bizantynologicznych w Sofii (2011) i Belgradzie (2016), kongresów mediewistycznych w Sofii (2015), Kalamazoo (2016) i Leeds (2017) i innych. Laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców, 2015–2018. Naukowo zainteresowany przede wszystkim dziejami Bizancjum między V i IX/X w., historiografią bizantyńską (w tym zwłaszcza kronikarstwem), relacjami cesarstwa bizantyńskiego z sąsiadami (Chazarowie), instytucją cesarstwa, edukacją, historią społeczną (plus gender) i dziejami intelektualnymi wschodniego Rzymu, Konstantynopolem. Bibliofil / kompulsywny nabywca książek / ofiara tsundoku. Apologeta monarchii parlamentarnej, demokracji, tolerancji i innych niepopularnych idei. Poza Grecją, Rzymem, Bizancjum i całym europejskim Śródziemnomorzem najlepiej czuje się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, zachodniej i północnej Europie. Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi, podróżuje i zwiedza, czyta – najchętniej reportaże i literaturę piękną skandynawską (ale nie kryminały), brytyjską, amerykańską, francuską, grecką; słucha nałogowo muzyki klasycznej, filmowej i popu.
8
9
 • Wysłuchanie obywatelskie 9.05
  18:00 -20:00
  2019-05-09

  Nowy Świat 58, Warszawa

  Nowy Świat 58, Warszawa

  wysłuchanie obywatelskie

  Zapraszamy na wysłuchanie obywatelskie kandydatów na europosłów, które odbędzie się 9 maja 2019 r. o godz. 18:00 w Klubokawiarni Pożyteczna, Nowy Świat 58 w Warszawie.

  Wysłuchani będą:

  • Mateusz Dobrowolski kandydujący z Lewicy Razem i
  • Jacek Kubiak kandydujący z Wiosny

  Dyskusję poprowadzi ekspertka Róża Rzeplińska, a moderować wysłuchanie będzie Sławomir Matczak.

   

  Zarejestruj się TUTAJ.

   

  Kandydaci będą poddani wysłuchaniu przez członków warszawskiego Społecznego Komitetu Wyborców. W spotkaniu w roli obserwatorów wezmą udział dziennikarze, działacze NGO, zaproszeni goście i wszyscy chętni obywatele, zainteresowani wyborami do Parlamentu Europejskiego.

   

  Wysłuchania publiczne organizowane i przeprowadzane przez Społeczne Komitety Wyborców mają na celu poznanie poglądów, wiedzy i stanowiska kandydata / kandydatki w ważnych dla nas sprawach, które są rozwiązywane w Parlamencie Europejskim. Zadamy kandydatom i kandydatkom pytania dotyczące ustroju UE, praw obywatelskich, polityki społecznej, bezpieczeństwa, sieci cyfrowych, klimatu, migracji, polityki zagranicznej, edukacji, ekonomii, kultury, a także planowanej działalności w europarlamencie. Pytania przygotowaliśmy we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem 61Stowarzyszeniem SEDNO, oraz Obywatelami RP.

   

  Tutaj zobacz jak wyglądało wysłuchanie Moniki Płatek i Michała Boniego

  A tutaj – jak przebiegło wysłuchanie Urszuli Zielińskiej i Adama Traczyka

  Wysłuchanie Joanny Scheuring-Wielgus i Urszuli Kuczyńskiej też było bardzo ciekawe.

   

  Wysłuchania obywatelskie mają nam ułatwić wybór najlepszych reprezentantów i najlepsze reprezentantki w PE. Pytania z przygotowanej listy zadają uczestniczący w wysłuchaniu członkowie Społecznego Komitetu Wyborców. Pomagają nam też zaproszeni eksperci, którzy prowadzą dyskusję z kandydatem / kandydatką.

  Wysłuchanie, które odbędzie się 9 maja jest kolejnym z cyklu wysłuchań z kandydatami i kandydatkami na europarlamentarzystów i europarlamentarzystki. Po przeprowadzeniu wszystkich wysłuchań i po dyskusji w gronie członków SKW z udziałem ekspertów podejmiemy decyzję o zarekomendowaniu wybranych kandydatów/kandydatek jako tych, naszym zdaniem, najlepszych.

   

  Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu. W spotkaniu będzie można wziąć udział także on-line dzięki transmisji na fb Obywateli RP.

  Pytanie będzie można również zadać kandydatom przez sli.do. Kod dostępowy podamy w dniu wysłuchania.

   

  Zarejestruj się TUTAJ.

   

   

10
11
 • Wysłuchanie obywatelskie Łódź 11.05
  17:30 -19:30
  2019-05-11

  wysłuchanie obywatelskie Łódź

  Społeczny Komitet Wyborców w Łodzi zaprasza na trzecie wysłuchanie publiczne kandydatów do Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się 11 maja o godz.17:30 w 6.Dzielnicy, Piotrkowska 102 w Łodzi.

  W wysłuchaniu weźmie udział

  • Hanna Gill-Piątek kandydatka nr 3 na liście partii Wiosna i
  • Tomasz Ganicz kandydat nr 4 na liście koalicji Lewica Razem.

  Moderatorem spotkania będzie red. Piotr Wesołowski. W roli eksperta wystąpi dr Andrzej Kompa.

  Wydarzenie będzie transmitowane na żywo.
  Uczestnikami wysłuchania będą członkowie Społecznego Komitetu Wyborców. W roli obserwatorów w spotkaniu będą uczestniczyć dziennikarze, działacze NGO, zaproszeni goście i obywatele, zainteresowani wyborami do Parlamentu Europejskiego.

  Społeczne Komitety Wyborców w okręgach wyborczych powstały w ramach projektu Obywatele Mają Głos zainicjowanego przez Obywateli RP. Wysłuchania publiczne kandydatów realizowane są w oparciu o scenariusz i zestaw 45 pytań, z których kandydatom zostanie w trakcie wysłuchania zostanie zadanych kilkanaście. Pytania te zostały opracowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

  I wysłuchanie publiczne w Łodzi odbyło się 29 kwietnia z udziałem Marka Belki (kandydata nr 1. na liście Koalicji Europejskiej) i Anity Sowińskiej (kandydatka nr 1. na liście Wiosny).
  II. wysłuchanie publiczne odbyło się 7 maja z udziałem Magdaleny Gałkiewicz (kandydatki nr 4. na liście Koalicji Europejskiej) i Wiktora Idzikowskiego (kandydat nr 2. na liście Wiosny)

12
 • Wysłuchanie obywatelskie 12.05
  18:00 -20:00
  2019-05-12

  Wolska 46/48, Warszawa

  Wolska 46/48, Warszawa

  wysłuchanie obywatelskie

  Zapraszamy na wysłuchanie obywatelskie kandydatów na europosłów, które odbędzie się 12 maja 2019 r. o godz. 18:00 w siedzibie Obywateli RP na ul. Wolskiej 46/48 w Warszawie.

  Wysłuchane będą:

  • Anna Grodzka kandydująca z Lewicy Razem i
  • Kamila Gasiuk-Pihowicz kandydująca z Koalicji Europejskiej

  Moderatorem spotkania będzie Sławomir Matczak, a ekspertem, który weźmie kandydatki w krzyżowy ogień pytań i podsumuje dyskusję – Piotr Kaczyński.

   

  Zarejestruj się TUTAJ.

   

  Kandydatki będą poddane wysłuchaniu przez członków warszawskiego Społecznego Komitetu Wyborców. W spotkaniu w roli obserwatorów wezmą udział dziennikarze, działacze NGO, zaproszeni goście i wszyscy chętni obywatele, zainteresowani wyborami do Parlamentu Europejskiego.

   

  Wysłuchania publiczne organizowane i przeprowadzane przez Społeczne Komitety Wyborców mają na celu poznanie poglądów, wiedzy i stanowiska kandydata / kandydatki w ważnych dla nas sprawach, które są rozwiązywane w Parlamencie Europejskim. Zadamy kandydatom i kandydatkom pytania dotyczące ustroju UE, praw obywatelskich, polityki społecznej, bezpieczeństwa, sieci cyfrowych, klimatu, migracji, polityki zagranicznej, edukacji, ekonomii, kultury, a także planowanej działalności w europarlamencie. Pytania przygotowaliśmy we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem 61Stowarzyszeniem SEDNO, oraz Obywatelami RP.

   

  Tutaj zobacz jak wyglądało wysłuchanie Moniki Płatek i Michała Boniego

  A tutaj – jak przebiegło wysłuchanie Urszuli Zielińskiej i Adama Traczyka

  Wysłuchanie Joanny Scheuring-Wielgus i Urszuli Kuczyńskiej też było bardzo ciekawe.

   

  Wysłuchania obywatelskie mają nam ułatwić wybór najlepszych reprezentantów i najlepsze reprezentantki w PE. Pytania z przygotowanej listy zadają uczestniczący w wysłuchaniu członkowie Społecznego Komitetu Wyborców. Pomagają nam też zaproszeni eksperci, którzy prowadzą dyskusję z kandydatem / kandydatką.

  Wysłuchanie, które odbędzie się 10 maja jest kolejnym z cyklu wysłuchań z kandydatami i kandydatkami na europarlamentarzystów i europarlamentarzystki. Po przeprowadzeniu wszystkich wysłuchań i po dyskusji w gronie członków SKW z udziałem ekspertów podejmiemy decyzję o zarekomendowaniu wybranych kandydatów/kandydatek jako tych, naszym zdaniem, najlepszych.

   

  Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu. W spotkaniu będzie można wziąć udział także on-line dzięki transmisji na fb Obywateli RP.

  Pytanie będzie można również zadać kandydatkom przez sli.do. Kod dostępowy podamy w dniu wysłuchania.

   

  Zarejestruj się TUTAJ.

13
14
 • Wysłuchanie obywatelskie Bydgoszcz
  17:00 -18:00
  2019-05-14

  ul.Tamka 2 Bydgoszcz

  ul.Tamka 2 Bydgoszcz

  W Bydgoszczy odbędzie się kolejne wysłuchanie obywatelskie do parlamentu europejskiego. Naszym gościem będzie Wanda Nowicka z Wiosny.

   

  Kandydatka będzie poddana wysłuchaniu przez członków Społecznego Komitetu Wyborców. W spotkaniu w roli obserwatorów wezmą udział dziennikarze, działacze NGO, zaproszeni goście i wszyscy chętni obywatele, zainteresowani wyborami do Parlamentu Europejskiego.

   

  Wysłuchania publiczne organizowane i przeprowadzane przez Społeczne Komitety Wyborców mają na celu poznanie poglądów, wiedzy i stanowiska kandydata / kandydatki w ważnych dla nas sprawach, które są rozwiązywane w Parlamencie Europejskim. Zadamy kandydatom i kandydatkom pytania dotyczące ustroju UE, praw obywatelskich, polityki społecznej, bezpieczeństwa, sieci cyfrowych, klimatu, migracji, polityki zagranicznej, edukacji, ekonomii, kultury, a także planowanej działalności w europarlamencie. Pytania przygotowaliśmy we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem 61Stowarzyszeniem SEDNO, oraz Obywatelami RP.

   

  Tutaj zobacz jak wyglądało wysłuchanie Moniki Płatek i Michała Boniego

  A tutaj – jak przebiegło wysłuchanie Urszuli Zielińskiej i Adama Traczyka

  Wysłuchanie Joanny Scheuring-Wielgus i Urszuli Kuczyńskiej też było bardzo ciekawe.

   

  Wysłuchania obywatelskie mają nam ułatwić wybór najlepszych reprezentantów i najlepsze reprezentantki w PE. Pytania z przygotowanej listy zadają uczestniczący w wysłuchaniu członkowie Społecznego Komitetu Wyborców. Pomagają nam też zaproszeni eksperci, którzy prowadzą dyskusję z kandydatem / kandydatką.

  Wysłuchanie, które odbędzie się 14 maja jest kolejnym z cyklu wysłuchań z kandydatami i kandydatkami na europarlamentarzystów i europarlamentarzystki. Po przeprowadzeniu wszystkich wysłuchań i po dyskusji w gronie członków SKW z udziałem ekspertów podejmiemy decyzję o zarekomendowaniu wybranych kandydatów/kandydatek jako tych, naszym zdaniem, najlepszych.

   

  Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu. W spotkaniu będzie można wziąć udział także on-line dzięki transmisji na fb Obywateli RP.

  Pytanie będzie można również zadać kandydatom przez sli.do. Kod dostępowy podamy w dniu wysłuchania.

   

   

15
 • I Wysłuchanie obywatelskie w Lublinie
  17:00 -19:00
  2019-05-15

  ul. Józefa Franczaka”Lalka” 43, Lublin

  ul. Józefa Franczaka”Lalka” 43, Lublin

  wysłuchanie obywatelskie Lublin

  Zapraszamy na 1 Lubelskie Wysłuchanie Publiczne do Parlamentu Europejskiego!

  Wysłuchaniu poddadzą się:
  ▶ Zbigniew Bujak – Wiosna Biedronia
  ▶Sławomir Ćwik – Koalicja Europejska

  Ekspert:
  ▶ prof. Mirosław Filipowicz
  Moderator:
  ▶ Małgorzata Bielecka – Hołda

  Kandydaci będą odpowiadać na pytania z zestawu ponad 40., które zostały opracowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem 61, Stowarzyszeniem SEDNO oraz Obywatelami RP.

  Pytania dotyczą ustroju UE, praw obywateli, polityki społecznej, bezpieczeństwa, sieci cyfrowych, klimatu, migracji, polityki zagranicznej, edukacji, ekonomii, kultury, a także planowanej działalności w europarlamencie.

  Z wysłuchania zostanie przeprowadzona transmisja na żywo na stronie Obywatele RP-Lublin oraz Obywatele Mają Głos Lublin

  15 maja o godz. 17:00
  Inkubator Przedsiębiorczości Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny ul. Józefa Franczaka”Lalka” 43, Lublin

16
 • Wysłuchanie obywatelskie Toruń
  18:00 -20:00
  2019-05-16

  ul. Małe Garbary 2; Toruń

  ul. Małe Garbary 2; Toruń

  wysłuchanie obywatelskie

   

  W czwartek, 16 maja, w Toruniu na pytania wyborców odpowiadać będą Sylwester JankowskiElżbieta Długołęcka.

  Sylwester Jankowski jest członkiem partii Zielonych. Inżynier leśnik, przyrodnik, ekolog i coach. Zajmuje się problematyką zieleni miejskiej oraz przystosowaniem miast do zmian klimatycznych. Do Parlamentu Europejskiego startuje z listy Koalicji Europejskiej.

  Elżbieta Długołęcka to prawniczka, mediatorka, coach. Specjalistka prawa gospodarczego, w tym prawa zamówień publicznych, własności intelektualnej oraz regulacji związanych z rozliczaniem inwestycji. Członkini Kongresu Kobiet oraz Stowarzyszenia #Aktywna. Współorganizatorka Pierwszego Kongresu Kobiet w Bydgoszczy. Do europarlamentu startuje z listy Wiosny Roberta Biedronia.

  Wysłuchanie w czwartek rozpocznie się o godz. 18 (Małe Garbary 2, Toruń).

17
 • V wysłuchanie obywatelskie Łódź
  17:00 -19:00
  2019-05-17

  Rewolucji 1905 r.

  Rewolucji 1905 r.

  wysłuchanie obywatelskie w Łodzi

  Społeczny Komitet Wyborców w Łodzi zaprasza na piąte wysłuchanie publiczne kandydatów do Parlamentu Europejskiego, które odbędzie się 17 maja (piątek) o godz.17:00 w AHE, Rewolucji 1905 r. w Łodzi.

  W wysłuchaniu weźmie udział:

  • Marcin Gołaszewski kandydat nr 6 na liście Koalicji Europejskiej i
  • Mariusz Sokołowicz kandydat nr 5 na liście partii Wiosna.

  Moderatorem spotkania będzie red. Piotr Wesołowski. W roli eksperta wystąpi prof. Władysław Czapliński, prof Dorota Witkowska i dr Andrzej Kompa.

  Wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

  Społeczne Komitety Wyborców w okręgach wyborczych powstały w ramach projektu Obywatele Mają Głos zainicjowanego przez Obywateli RP. Wysłuchania publiczne kandydatów realizowane są w oparciu o scenariusz i zestaw 45 pytań, z których kandydatom zostanie w trakcie wysłuchania zostanie zadanych kilkanaście. Pytania te zostały opracowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 • Konwencja SKW Warszawa
  18:00 -21:00
  2019-05-17

  Wolska 46/48, Warszawa

  Wolska 46/48, Warszawa

  Konwencja SKW Warszawa

  W Warszawie zakończyliśmy wysłuchania kandydatek i kandydatów do Parlamentu Europejskiego.
  Społeczny Komitet Wyborców organizując wysłuchania publiczne zapowiedział wydanie rekomendacji kandydatom i kandydatkom, którzy skutecznie będą bronili swoich racji podczas wysłuchań publicznych.

  Nadszedł czas decyzji, w piątek 17 maja 2019 r, Społeczny Komitet Wyborców w Warszawie będzie obradował nad wydaniem rekomendacji.

  W Okręgu nr 4 wysłuchaniom poddało się dziesięcioro kandydatów (kolejność alfabetyczna):

  Michał Boni (Koalicja Europejska)
  Kamila Gasiuk-Pihowicz (Koalicja Europejska)
  Anna Grodzka (Lewica Razem)
  Jacek Kubiak (Wiosna)
  Urszula Kuczyńska (Lewica Razem)
  Agata Alina Nosal-Ikonowicz (Lewica Razem)
  Monika Płatek (Wiosna)
  Joanna Scheuring-Wielgus (Wiosna)
  Adam Traczyk (Wiosna)
  Urszula Zielińska (Koalicja Europejska)

  TUTAJ możesz sprawdzić co o nich wiemy.

  Spotkanie będzie miało następujący przebieg:

  1. przedstawienie kandydatów (5-6 minut na kandydata/kandydatkę) + komentarz uczestniczącego w spotkaniu eksperta, razem ok 1,5 godziny,
  2. dyskusja, ok 1 godziny,
  3. głosowanie, 15 minut,
  4. przedstawienie wyników głosowania i rekomendacji, ok 0,5 godz.

18
19
20
 • I Wysłuchanie obywatelskie Wrocław
  17:30 -19:30
  2019-05-20

  Wrocław ul.Legnicka 65, wjazd od ul.M.Lutra

  Wrocław ul.Legnicka 65, wjazd od ul.M.Lutra

  wysłuchanie obywatelskie Wrocław

  Zapraszamy na I Wrocławskie Wysłuchanie Publiczne do Parlamentu Europejskiego!

  Wysłuchaniu poddadzą się się:
  Marta Lempart – Wiosna Biedronia
  Krzysztof Mieszkowski – Koalicja Europejska

  Kandydatki i kandydaci będą odpowiadać na pytania z zestawu ponad 40., które zostały opracowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem 61, Stowarzyszeniem SEDNO oraz Obywatelami RP.

  Pytania dotyczą ustroju UE, praw obywateli, polityki społecznej, bezpieczeństwa, sieci cyfrowych, klimatu, migracji, polityki zagranicznej, edukacji, ekonomii, kultury, a także planowanej działalności w europarlamencie.

  20 maja o godz. 17:30
  Wrocław ul.Legnicka 65, wjazd od ul.M.Lutra – “Trzeci Sektor”.

 • II Wysłuchanie obywatelskie Lublin
  18:00 -20:00
  2019-05-20

  Księdza Jerzego Popiełuszki 5, 20-052 Lublin

  Księdza Jerzego Popiełuszki 5, 20-052 Lublin

  wysłuchanie obywatelskie Lublin

  Zapraszamy na 2 Lubelskie Wysłuchanie Publiczne do Parlamentu Europejskiego!

  Wysłuchaniu poddadzą się:
  ▶ Tomasz Kitliński – Wiosna Biedronia
  ▶ Mateusz Roczon – Lewica Razem

  Eksperci:
  ▶ prof. Rafał Wnuk
  ▶ prof. Mirosław Filipowicz
  Moderator:
  ▶ Małgorzata Bielecka – Hołda

  Kandydaci będą odpowiadać na pytania z zestawu ponad 40., które zostały opracowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem 61, Stowarzyszeniem SEDNO oraz Obywatelami RP.

  Pytania dotyczą ustroju UE, praw obywateli, polityki społecznej, bezpieczeństwa, sieci cyfrowych, klimatu, migracji, polityki zagranicznej, edukacji, ekonomii, kultury, a także planowanej działalności w europarlamencie.

  Z wysłuchania zostanie przeprowadzona transmisja na żywo na stronie Obywatele RP-Lublin oraz Obywatele Mają Głos Lublin

  Bezpośredni udział w wysłuchaniu możliwy tylko po wcześniejszym zarejestrowaniu – https://obywatelemajaglos.pl/zapisy/

  20 maja o godz. 18:00
  Galeria Labirynt Księdza Jerzego Popiełuszki 5, 20-052 Lublin

21
 • II Wysłuchanie obywatelskie Wrocław
  17:30 -19:30
  2019-05-21

  ul.Legnicka 65, Wrocław, wjazd od ul.M.Lutra

  ul.Legnicka 65, Wrocław, wjazd od ul.M.Lutra

  wysłuchanie obywatelskie Wrocław

  Zapraszamy na II Wrocławskie Wysłuchanie Publiczne do Parlamentu Europejskiego!

  Wysłuchaniu poddadzą się się:
  ▶ Katarzyna Lubiniecka-Różyło- Wiosna Roberta Biedronia
  ▶ Wojciech Browarny – Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

  Kandydatki i kandydaci będą odpowiadać na pytania z zestawu ponad 40., które zostały opracowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem 61, Stowarzyszeniem SEDNO oraz Obywatelami RP.

  Pytania dotyczą ustroju UE, praw obywateli, polityki społecznej, bezpieczeństwa, sieci cyfrowych, klimatu, migracji, polityki zagranicznej, edukacji, ekonomii, kultury, a także planowanej działalności w europarlamencie.

  21 maja o godz. 17:30
  Wrocław ul.Legnicka 65, wjazd od ul.M.Lutra – “Trzeci Sektor”.

22
 • III Wysłuchanie obywatelskie Wrocław
  17:30 -19:30
  2019-05-22

  ul.Legnicka 65, Wrocław, wjazd od ul.M.Lutra

  ul.Legnicka 65, Wrocław, wjazd od ul.M.Lutra

  wysłuchanie obywatelskie Wrocław

  Zapraszamy na III Wrocławskie Wysłuchanie Publiczne do Parlamentu Europejskiego!

  Wysłuchaniu poddadzą się się:
  Marcelina Zawisza – Lewica Razem
  Krzysztof Śmiszek – Wiosna Biedronia

  moderator: Mateusz Kokoszkiewicz – Gazeta Wyborcza

  Kandydatki i kandydaci będą odpowiadać na pytania z zestawu ponad 40., które zostały opracowane we współpracy z organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem 61, Stowarzyszeniem SEDNO oraz Obywatelami RP.

  Pytania dotyczą ustroju UE, praw obywateli, polityki społecznej, bezpieczeństwa, sieci cyfrowych, klimatu, migracji, polityki zagranicznej, edukacji, ekonomii, kultury, a także planowanej działalności w europarlamencie.

  22 maja o godz. 17:30
  Wrocław ul.Legnicka 65, wjazd od ul.M.Lutra – “Trzeci Sektor”.

23
24
25
26
27
28
29
30
31
Czerwiec
Czerwiec